Важливий принцип Вальдорфської педагогіки - враховувати вікові особливості дітей у викладанні всіх предметів.
Дошкільнята та діти молодших класів сприймають світ через образи. Вони ще не готові до абстрактних понять, термінів, бо не можуть їх відчути, а отже - зрозуміти.
Тому й Звуки та Букви у Вальдорфській школі приходять до дітей через казку, історію. Щоб першачки змогли відчути їх, пережити та глибоко засвоїти ці нові знання.
Пані Ірина, основний вчитель 1-го класу «Школи Покуття», спершу познайомила діток із голосними - душевними звуками.
Голосні передають наші почуття, емоції та кожна має свій жест.
Наприклад, буква А - це здивування, захоплення; У - сум та журба, І - радість та енергія, О - любов та ласка тощо.
Про кожен звук пані Ірина розповідала казку та замальовувала її з дітьми. Наприклад, історію про хлопчика, який радів всьому навколо та, щиро дивуючись красі квітів та сонцю, підіймав обидві руки вгору та вигукував:
«Ах! Яка краса!»
Так перед дітьми з’явився образ літери А, яку вони наступного дня записали у свої зошити.
І кожна літера приходила саме так: через образ, звук, жест, відчуття - до графічного втілення на письмі.
Навчальний рік першачки почали у вересні з предмету Малювання форм, який готує дитячу руку до письма. Познайомились із лініями та дугами.
А за наступну епоху української мови - встигли вивчити частину голосних та приголосних. Вже зараз першачки записують у свої зошити короткі прості слова та читають їх. Тішимось їхнім успіхам!
Попереду, протягом першого року навчання, їх чекає ще дві епохи української мови, за які діти разом з вчителем опанують всю Абетку, навчаться писати та читати складами.
Comments